Призначення й використання математичних, статистичних функцій табличного процесора.


Для початку ваша улюблена теорія😉😉😘

1. Функції в Microsoft Excel покликані автоматизувати обчислення, їх використовують лише як частини формулЗауважимо, що у формулах правила запису функцій такі самі, як і в математиці: після імені функції у круглих дужках указують значення її аргументів: ІМ'Я_ФУНКЦІЇ(аргументи).

Аргументами функції можуть бути константи, адреси, діапазони, інші функції та вирази. Якщо функція має кілька аргументів, їх розділяють символом «;».

😉Сподіваюся, ви вже вмієте використовувати для обчислень деякі вбудовані функції табличного процесора для знаходження суми значень діапазону клітинок, середнього значення, максимального чи мінімального значень.
Будь-яка функція в Excel характеризується не тільки іменем, а й кількістю аргументів, типом аргументів, результатом.
Розглянемо відому вам із 7 класу функцію для обчислення найбільшого значення:
        ім’я — МАХ(МАКС);
        кількість аргументів — не менше одного;
        тип аргумента — числовий;
        результат — найбільше значення зі списку аргументів.

2. Функції у формули вставляють інструментами вкладки Формули.

Функції також зручно вставляти у вікні Вставлення функції, яке відкривається при натисканні кнопки fx, що в рядку формул.
Потрібну функцію можна знайти за описом дії, категорією або іменем.
Діалогове вікно Вставлення функції полегшує введення функцій під час створення формул, які містять функції. Під час введення функції у формулу діалогове вікно Вставлення функції відображає ім’я функції, всі її аргументи, опис функції та кожного аргумента, поточний результат функції та всієї формули.



3. Всі функції розділені по категоріях, щоб у них було простіше орієнтуватися. Умонтований Конструктор функцій допомагає на всіх етапах роботи правильно застосовувати функції. Він дозволяє побудувати й обчислити більшість функцій за два кроки.
У програмі є упорядкований за алфавітом повний список усіх функцій, у котрому можна легко знайти функцію, якщо відомо її ім'я; у противному випадку варто робити пошук по категоріях.
Наприклад, функція POWER(A1;B1) дозволяє обчислити результат піднесення числа з клітинки А1 до степеня, записаного у клітинці В1.

Завдання 1. Виберіть категорію «Статистичні функції», визначте, які функції до неї входять, дослідіть їх та наведіть приклади їх використання. Підготуйте матеріал для доповіді іншим учням.

Практичне завдання.

Задача 1. 10 спортсменів-багатоборців брали участь у змаганнях з 10 видів спорту. За кожен вид спорту спортсмену нараховується деяка кількість балів у межах від 0 до 1000.
Обчислити, скільки балів набрав кожен із спортсменів після закінчення змагань.
Обчислити середню кількість балів, набрану спортсменами.
Обчислити різницю балів лідера й аутсайдера.
Виконання завдання
1. Викликати програму Excel.
2. Занести дані до таблиці за зразком. 

3. Занести до комірок результати змагань за допомогою математичної функції, яка повертає випадкове число. Помножити функцію на 1000, щоб кількість балів була в межах від 0 до 1000. Встановити формат Числовий, 0 дес. знаків. Скопіювати формулу на діапазон комірок В2: К11.
4. Занести до комірок суми балів кожного спортсмена. Скопіювати формулу на діапазон комірок L2: L11.
5. Занести до комірок середню суму балів за допомогою статистичної функції.
6. Обчислити різницю балів лідера й аутсайдера. (Максимальне значення в діапазоні  - Мінімальне значення в діапазоні).
7. Відформатувати таблицю за зразком.
8. Продемонструвати роботу вчителю.

Домашнє завдання:
Виконайте інтерактивну вправу




Немає коментарів:

Дописати коментар